Cemiyet Hayatının Ünlü isimleri Corona Virüsüne Karşı Bir Arada

Corona virüsü ve influenza tehlikesi tüm dünyada devam ederken cemiyet hayatının ünlü isimleri, Mert Aslan moderatörlüğünde Prof. Dr. Erdem Yeşilada ile virüse karşı korunma yöntemlerinin konuşulduğu PhytoRelief Talks’ta bir araya geldi.

 

 

Cemiyet Hayatının Ünlü isimleri Corona Virüsüne Karşı Bir Arada
Yayın Tarihi: 1.02.2020 11:38:00

Bilimsel fitoterapi alanının öncü isimlerinden AlchemLife’ın fitoterapötik ürünü PhytoRelief ile influenza ve corono virüsüne karşı 360 derece korunma yöntemlerinin anlatıldığı davet başarılı moda editörü Mert Aslan’ın ev sahipliğinde Spago’da gerçekleşti. Cemiyet hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren PhytoRelief Talks’ta, Yeditepe Üniversitesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada virüslerden korunmak için neler yapılması gerektiğini anlattı. AlchemLife Avrupa Genel Başkanı Recai Özbir de fitoterapötik ürünlerle ilgili bilgi verdi.

 

Davete Begüm Kütük, Ceylan Çapa, Şebnem Çapa, Aslı Şen, Edwina Sponza, Mehtap Elaidi, Çiler Geçici, Nihan Peker, Yasemin Öğün, Özlem Avcıoğlu gibi isimler katıldı. Grip tehlikesine karşı çocukları ve sevdikleri için endişelenen ünlüler, Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın tavsiyelerini uygulayacaklarını ve yakınlarına da anlatacaklarını söyledi.

 

Mikropların boğazınıza inmesine izin vermeyin

Misafirlerin yoğun ilgi ile dinlediği Mert Aslan’ın moderatörlüğünde yapılan PhytoRelief Talks’ta Prof. Dr. Erdem Yeşilada, gerek influenza gerekse corona virüsünden korunmada yapılacak en önemli şeyin mikropların boğazımızdan aşağıya inmesini engellemek olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Yeşilada, “İster ülkemizde görülen H1N1 adıyla anılan şüpheli virüsler ister corona virüsü olsun tedavide aynı protokoller uygulanıyor. Asıl önemli olan bu virüslerin çoğalmasını, hücrelere enfekte etmesini, bulaşmasını engellemek için koruyucu önlemler almak. Bu virüsler alt solunum yoluna yani akciğere gidince, orada enfekte oluyor, hastalık zatürreye dönüşüyor ve o nedenle ölümcül etki yaratıyor. Bu noktada boğazımız çok önemli. Boğazımızı virüsten korumamız lazım” diye konuştu.

 

Nar meyvesi kabuğu, zerdeçal ve zencefil ile güçlü koruma

“Özellikle kalabalık yerlerde mutlaka yanınızda koruyucu şekersiz pastil bulundurun” diyen Prof. Dr. Erdem Yeşilada, nar kabuğu, zerdeçal ve zencefil içeren pastillerin mikropları ağızda hapsederek yok ettiğini anlattı: “Bu pastillerden bir tanesini ağzınıza atacaksınız. O pastilin bulunduğu sürece en az bir saat boyunca bir şey yiyip içmeyeceksiniz. Çünkü bunlar mideye gittiğinde etkisini kaybediyor. Nar meyvesinin kabuğu bu virüse karşı son derece önemli. Bunun yanı sıra içeriğinde zencefil ve zerdeçal bulunan şekersiz pastiller tedavide önemli bir yere sahip. Boğazınızda herhangi olumsuzluk hissettiğinizde günde 6 taneye kadar pastil alabilirsiniz. Çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Hamileler de bu pastille mikroplara karşı koruma sağlayabilir.”

 

PhytoRelief hakkında

Fitoterapi biliminin temellerini dikkate alarak İsviçre’de üretilen ve Avrupa Patent Ofisi’nden tedavi edici nitelikte formülasyon onayı alan PhytoRelief içerisinde, %100 doğal fitoaktifler ve nar, zencefil ve zerdeçal özütleri bulunuyor. Pastil formunda üretilen bu yenilikçi ürün, şeker, gluten ve laktoz içermiyor. Böylece veganlar da güvenle kullanabiliyor. Uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları bulunan PhytoRelief sadece eczanelerde satılıyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X