Boşanmış Kişilerden Yeni Çiftlere 5 Anlamlı Tavsiye

Hiçbir ilişki sonlandırılmak üzere başlamaz. Beklentiler ve hayaller sonsuza kadar mutlu yaşamak olsa da bazen evdeki hesap çarşıya uymaz ve evlilikler boşanmalarla sonuçlanabilir. Boşanmış çiftlerin tecrübelerinden yola çıkarak yapılan bir araştırma yeni ve nişanlı çiftlere bazı ipuçları veriyor!

 

 

Boşanmış Kişilerden Yeni Çiftlere 5 Anlamlı Tavsiye
Yayın Tarihi: 31.10.2022 10:09:00
  1. Kafanızdaki şüpheleri yok saymayın ve yüzleşin.
Bu şu demek oluyor; İlişkinin henüz başındayken aklınıza takılan soru işaretlerini ve şüpheli tavırları mutlaka çözün. İlişkinin başındaki problemler örtbas edildiklerinde geçmiyor; aksine ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara zemin hazırlayabiliyor.
İki ayrı insan olduğunuzu ve iki tarafın da birbirlerinde hoşlanmayacakları tavırları barındırabileceğini unutmayın. Görmezden gelmektense erken çözüm bulma sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanın ve bu ilişkiyi sürdürmenin en önemli adımı.
 
  1. Hayatın zorlukları hakkında konuşun.
Hayat sürekli olarak bir devinim ve değişim içerisinde. Bireysel olarak karşılaşabileceğiniz zorlukların farkında olduğunuz gibi bunu birbirinizle de konuşun. Biriniz günün birinde işini kaybedebilir. Çocuklar söz konusu olduğunda bir taraf daha çekimser olabilir. Mühim olan karşılaşabileceğiniz ve karşılaşmaktan endişe duyduğunuz sorunları açık yüreklilikle birbirinizle paylaşmak.
 
  1. İlişki danışmanı için bir şeylerin tükenmesini beklemeyin.
Çift ve ilişki danışmanlarından yardım almak genellikle ilişki için son çare olarak görülür. Ancak o zaman iş işten geçmiş olabilir. Araştırmalar gösteriyor ki yakın ilişkilerin temelinde iletişim yatıyor ve ilişki danışmanları da sizi doğru iletişim konusunda yönlendirmekte oldukça başarılılar.
 
  1. En yakın arkadaşınızla evlenin.
Bu sanıyoruz ki araştırmalar sonucunda çıkan en ilginç öneri. Boşanmış kişiler en yakın arkadaşla evlenmenin anlamlı olduğunu; çünkü ilişkinin dostluğa, güvene, saygı ve merhamete dayandığını düşünüyor. En yakın arkadaşınızla evlendiğinizde bir gün evlilik bitme aşamasına gelse dahi bu arkadaşlığı bitirmiyor.
 
  1. İlişkinizi kariyeriniz gibi düşünün.
Kariyerinizde gelişmeye ve değişmeye açıksınızdır. Kariyer söz konusu olduğunda büyümek için yollar ararsınız. Peki bunu ilişkiniz için de yapmaya ne dersiniz? Okuyun, araştırın, eğitim alın. Daha önce de belirttiğimiz gibi ilişkinin yapı taşı iletişimdir ve etkili iletişim için kendinizi geliştirin.
 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X