BlackBerry Üretimi Bitiriyor

Bundan sonra BlackBerry bünyesinde üretilen herhangi bir cihaz göremeyeceğiz.

 

BlackBerry Üretimi Bitiriyor
Yayın Tarihi: 6.03.2017 18:07:00
Geride bıraktığımız MWC 2017’de BlackBerry imzalı yeni telefonlar görmüştük. Ancak bu telefonlar direkt olarak BlackBerry bünyesinde üretilmiyordu ve Çinli firma TCL’in BlackBerry lisansı alarak ürettiği cihazlardı. Yeni ortaya çıkan bilgilere bakılırsa zaten bundan sonra BlackBerry bünyesinde üretilen herhangi bir cihaz göremeyeceğiz.
 
Pazar payı 0’ın altına düşen ve virgüllü rakamlarla ancak telaffuz edilebiliyor. Bundan dolayı BlackBerry son yıllarda diğer şirketlere kendi markasını kullanma izni vererek telefon ürettiriyor. Şirketin uzun süredir yazılım şirketi olmaya çalıştığı ve lisanslama tabanlı bir sisteme geçiş yapmak istediği biliniyor. Uzun süredir sancılı bir geçiş süreci yaşayan BlackBerry’nin bundan böyle telefon üretimini tamamen terk ettiği ifade ediliyor. Söylenenlere göre BlackBerry bundan böyle yalnızca telefon yazılımlarına ve güvenlik platformlarına odaklanacak. Dolayısıyla donanım olarak telefon üretmeyecek olsa da telefon yazılımı geliştirmekten geri kalmayacak.
 
Zamanında BlackBerry’nin ürettiği telefonların satışına bazı noktalarda devam ediliyor. BlackBerry’nin bu son stokları eriterek telefon işinden çıkacağı belirtiliyor. Bir zamanlar telefon piyasasının lideri konumunda olan teknoloji devi için böylece bir dönem sona ermiş oluyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X