Bilimin Onayladığı 12 Mutluluk Veren Şarkı

Bazı şarkıları dinlediğinizde kendinizi daha mutlu hissettiğiniz olmuştur. Bu genellikle onları bağdaştırdığınız insanlara ve güzel anılara dayansa da bilim, bazı şarkıların bizi gerçekten mutlu ettiğini doğruluyor!

 

 

Bilimin Onayladığı 12 Mutluluk Veren Şarkı
Yayın Tarihi: 24.11.2021 12:40:00
Bazı şarkılar bizi onlara yüklediğimiz olumsuz deneyimler nedeniyle mutsuz edebiliyor. "Anısı var" cümlesini bu zamana kadar mutlaka en az bir şarkı için kurmuşsunuzdur! Ancak bunun tam aksine keyfinizi yerine getirmek ve modunuzu yükseltmek için de müzikten daha iyi bir araç düşünemiyoruz!

Bilim bazı şarkıların dinleyenlere kendilerini iyi ve mutlu hissettirdiğini doğruluyor. Elbette bir araya gelmesi gereken bazı etkenler var. Pozitif şarkı sözleri, dakikada 150 vuruşluk bir tempo ve temel notalar gibi!


Hollanda Groningen Üniversitesi'nde bir bilişsel sinirbilimci olan Jacob Jolij yaptığı araştırmalar sonucunda yukarıda belirttiğimiz detayların müzikle bir araya geldiğinde bilinçaltında bir enerji hissini tetiklediği sonucuna ulaşıyor. 


İşte sizin için hazırladığımız mutluluk veren şarkılar listesi! 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X