Bee Goddess Amazon Prime'ın Yeni Cinderella Filminde Işıldıyor

Anadolu'dan aldığı ilhamla tüm dünyaya adını duyuran Bee Goddess markası ile 15 yıl önce yola çıkan Ece Şirin, Amazon Prime iş birliği ile yeniden bir ilke imza attı ve bir Hollywood prodüksiyonunun partneri olan ilk Türk tasarımcı ve mücevher markası oldu.

 

 

Bee Goddess Amazon Prime'ın Yeni Cinderella Filminde Işıldıyor
Yayın Tarihi: 13.08.2021 12:28:00
Felsefesi ve tasarımları ile bugünün ve geleceğin güçlü ve ilham veren kadınlarına hitap eden mücevher markası Bee Goddess, yeni Cinderella filminde ışıldıyor. Grammy Ödüllü dünyaca ünlü sanatçı Camila Cabello'nun başrolü oynadığı, Pierce Brosnan, Minnie Driver, Missy Elliot gibi ünlü sanatçılardan oluşan yıldız oyuncu kadrosu ile birçok ödül alması beklenen, 240’tan fazla ülkede izleyiciyle buluşacak Amazon Prime’ın yeni Cinderella’sında hayallerinin peşini bırakmayan, özgür ve güçlü kadın arketipi işleniyor. James Corden’ın yapımcılığını üstlendiği bu dev prodüksiyona Ece Şirin, 10 yılı aşkın süredir tasarladığı, kadınları hayallerinin gerçekleşmesi için güçlendiren ve motive eden Bee Goddess markasının sembol mücevherleri ile dahil oldu.

Emmy Ödüllü Kostüm Tasarımcısı Ellen Mirojnick Ece Şirin’in yarattığı Bee Goddess Tasarımlarını Tercih Etti

Yüzlerce yıllık Cinderella masalını yeniden yorumlayarak genç kadınlara ilham olmayı hedefleyen bu filmde, mücevher seçimleri de her karakterin simgelediği değerleri yansıtmak üzere özenle seçildi. Bu kusursuz uyum, Bridgerton, Malefiz, Öldüren Cazibe gibi yapımların Emmy ödüllü kostüm tasarımcısı Ellen Mirojnick’in, dünyanın ilk tılsım mücevher markası olan Bee Goddess tasarımlarını seçmesiyle yakalandı. Öncelikle tasarımlara hayran olan Mirojnick, Bee Goddess’ın felsefesini ve misyonu ile de tanıştıktan sonra, Bee Goddess tasarımlarının mutlaka Cinderella filminde yer alması gerektiğine karar verdi.

 

Ünlü Yıldız Camila Cabello Türk Bayrağından Esinlenerek Tasarlanan Ay-Yıldız Tasarımı Kolyeyi Taktı

Masalın en göz alıcı anlarından biri olan, baloya sihirli bir şekilde hazırlandığı sahnede, ünlü yıldız Camila Cabello’nun canlandırdığı Cinderella karakteri kendi tasarımı olan elbisesi ile davete katılmaya hazırlanırken boynunda Bee Goddess tasarımı ay-yıldız kolyesini taşıyor. Bu ay-yıldız sembolünün tarihçesi aslında mitolojide “Işığın Tanrıçası” adı ile bilinen Artemis’e dayanıyor.

Bee Goddess kurucusu ve tasarımcısı Ece Şirin, böyle büyük ve değerli bir projenin içinde olmaktan duyduğu mutluluk ve gururu şu sözlerle ifade etti: “15 yıl önce tüm dünyayı sihirli bir ışıkla aydınlatmak için uygarlığın başladığı Anadolu’dan yola çıktık. Bugün Bee Goddess olarak Amazon Prime ile bir Hollywood iş birliğine imza atmak gerçekten beni çok heyecanlandırıyor. Bu çapta bir Hollywood projesinde yer alan ilk Türk mücevher tasarımcısı ve markası olmanın yanı sıra ünlü sanatçı Camila Cabello’nun Cinderella filminde Türk Bayrağı tasarımı kolye ile ışıldamasından yalnızca kendim ve markam adına değil, Türkiye adına gurur duyuyorum.” Filmde yer alan tek Türk markası olan Bee Goddess, Mercedes Benz, L’Oreal gibi global markalar ile aynı platformda olmanın heyecanını yaşıyor.

Amazon Prime yapımı 21. Yüzyılın Cinderella’sı genç kadınlara ilham olması için hayallerinin peşini bırakmayan ve özgüven sahibi kadın modeli ile yeniden hayat buluyor. Filmde yer alan, Edce Şirin imzalı Bee Goddess mücevherleri, 2 aylık hazırlık sürecinde filmdeki karakterlere ve bu rolleri canlandıran oyuncuların ölçülerine göre özenle hazırlandı. Bee Goddess, güçlü kadınlar için tasarladığı sembol mücevherleri ile filmin ruhuna kusursuz uyum sağlarken, markanın “öz cevher” felsefesi filmin her saniyesine yansıyor.

Filmde Cinderella’nın Türk Bayrağı’ndan ilhamla tasarlanan özel tılsım kolyesinin yanısıra, Bee Goddess’ın en sevilen, aşk ve güzellik tılsımı olan gökyüzünün en parlak yıldızı ‘Venüs’ tasarımı da yer alıyor. Kullanılan mücevherlerin karakterlere göre özenle seçildiği filmde kraliçe karakterini canlandıran Minnie Driver için ise meleklerin enerjisini yeryüzüne ulaştıran, insanlara ilham, yaratıcılık, hayal gücü, tutku ve huzur hediye eden ‘Jardin Star’ tasarımları tercih edildi.


Bee Goddess Cinderella Özel Koleksiyonu
Cinderella dev iş birliğinin yanı sıra Bee Goddess, tüm butikleri ve global satış noktaları için yeni koleksiyon hazırlıklarına da aynı hızda devam ediyor. Film için yeniden yorumlanan sembol mücevherler Bee Goddess butiklerinde özel Cinderella alanlarında sergilenecek. Marka felsefesinin özü kadınların içlerindeki gücü bulmalarını sağlamak olan Bee Goddess, pek çok ünlü ismin de dahil olacağı etkinlikler serisi de planlayarak genç kadınlara hayallerinin peşini bırakmamaları, hayallerini gerçekleştirmeleri için destek olmayı hedefliyor.
Telegraph Luxury tarafından en vizyoner tasarımcı seçilen Ece Şirin’in tılsım mücevherlerini tercih eden isimler arasında Madonna, Rihanna, Katy Perry, Cate Blanchett, Kate Winslet gibi ünlü yıldızlar da yer alıyor.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER MÜCEVHER HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X