Bebeklerde kalp hastalığı konferansı

Dünyanın en büyük kalp cerrahları kalp hastası bebekler için İstanbul`da buluşuyor

 

 

Bebeklerde kalp hastalığı konferansı
Yayın Tarihi: 10.06.2010 00:00:00

Türkiye`de her yıl 1213 bin bebek kalp hastası olarak doğuyor. Bu bebeklerin yenidoğan kalp merkezlerinde yapılan ameliyat ve tedaviler ile %90’ı sağlıklı bir yaşama dönüştürülebilir. Bir ceviz büyüklüğündeki bebek kalp ameliyatları ise özel bir ihtisas gerektiriyor. Türkiye`de yenidoğan ve küçük bebekler için kurulacak kalp merkezlerinin standartlarını oluşturmak için 1112 Haziran tarihlerinde dünyanın en büyük kalp cerrahları İstanbul`da bir araya geliyor.

 1112 Haziran 2010 tarihinde, İstanbul’da Feriye tesislerinde Yenidoğan ve İnfant Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisinin bazı konularını derinlemesine ele alan bir toplantı yapılacak.
 
İstanbul Kalp Cerrahisi Vakfı ve Acıbadem Üniversitesi tarafından organize edilen YENİDOĞAN VE İNFANT KALP CERRAHİSİ SEMPOZYUMUNA:
Prof. Dr. Constantine MAVROUDIS, Prof.Dr. Damien BONNET,
Prof.Dr.George SARRIS, Prof.Dr. Hani NAJM, Prof.Dr. M.RUBATTİ,
Prof.Dr.Lucile HOUYEL, Prof.Dr. George KİRVASSİLİS, Prof.Dr. Emre BELLİ katılacaklar.
 
İstanbul Kalp Cerrahisi Vakfı Başkanı Prof.Dr. Tayyar Sarıoğlu`nun yönetiminde gerçekleştirilecek olan sempozyumda çocuk kalp ameliyatları ve tıbbi tedavisindeki son gelişmelerin ele alınmasının yanı sıra ülkemizdeki yenidoğan bebeklerdeki kalp sorunlarının ve çarelerinin konuşulacak.
 
Acıbadem Üniversitesi KalpDamar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Tayyar Sarıoğlu;
Ülkemizde her yıl 1213 bin bebek kalp hastası olarak doğuyor. Bu bebeklerin yenidoğan kalp merkezlerinde yapılan ameliyat ve tedaviler ile %90’ı sağlıklı bir yaşama dönüştürülebilir. Bu toplantıda yenidoğan ve küçük bebekler için kurulacak kalp merkezlerinin standartlarını tartışacağız. ‘Dünyanın ileri gelen uzmanları ile bilgi alışverişinde bulunacağız’ dedi.
 
Prof. Sarıoğlu şimdiye kadar 10bine yakın çocuk kalp ameliyatları yaptıklarını bunların üçte birinin yenidoğan bebekler olduğunu söyledi.
 
Yenidoğan bebeklerdeki kalp sorunlarının hemen tedavi edilmezlerse ölümcül olduğunu belirten Prof.Sarıoğlu, bu konuda yenidoğan kalp merkezleri ile iyi bir işbirliği geliştirilmesi halinde çok büyük bir başarı sağlanacağını belirtti.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X