Apple Music'ten Yerli Sanatçılara Destek: "Yerli Müzik: Türkiye"

Apple Music yerel sanatçılara, ihtiyaçları olan bugünlerde destek olmak amacıyla “Yerli Müzik Türkiye” isimli bir inisiyatif başlattı.

 

 

Apple Music'ten Yerli Sanatçılara Destek: "Yerli Müzik: Türkiye"
Yayın Tarihi: 13.05.2020 13:56:00

Sosyal mesafemizi koruyarak evlerimizde kaldığımız bu günlerde diğer pek çok sektör gibi müzik endüstrisi de zorlu günlerden geçiyor. Apple Music yerel sanatçılara, ihtiyaçları olan bugünlerde destek olmak amacıyla “Yerli Müzik Türkiye” isimli bir inisiyatif başlattı. Bu inisiyatif ile Gözat sekmesinde yerli şarkılardan oluşan çalma listeleri, yeni albüm ve single duyuruları ile Türk sanatçıların başrolde yerini alıyor. 


Yerli Müzik Türkiye etiketi ile Gözat sekmesinde Bedük’ten yakinda cikacak olan Intergalactic albumunden yayinlanan ilk single çalışması, Nilipek’ten yeni EP mektuplar II ya da Canozan’dan Armut Ağacı albümü ve daha pek çok yeni çıkan çalışmaların yanısıra pek çok çalma listesi de bulunuyor. 
Karnaval ve Apple Music işbirliği ile gerçekleşen Pusula listesi, yıldızı yeni parlayan ve köklü yerli sanatçıların en çok dinlenen şarkılarının sürekli güncellendiği Zirvedekiler: Türkiye listesi, alternatif seslerin buluşma noktası Zirvedekiler: Türkçe Alternatif listesi, sevdiklerinizle bir arada, huzur dolu, keyifli sıcacık zamanlar geçireceğiniz Ailece Birlikte listesi Yerli Müzik: Türkiye etiketiyle bulabileceğiniz pek çok çalma listesinden sadece bir kaçı. 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X