Apple Music'in Çalma Listelerine "Yeni Sanatçılar Türkiye" Eklendi

70 milyondan fazla şarkı içeren içerik arşivine sahip Apple Music, tüm dünyada kullanıcılarına keyifli anlar yaşatıyor.

 

 

Apple Music'in Çalma Listelerine "Yeni Sanatçılar Türkiye" Eklendi
Yayın Tarihi: 17.11.2020 16:09:00
Apple Music, Türkiye’de yerli müzik piyasasına ve yerli müzisyenlere destek olmasıyla da öne çıkıyor. Uzun süredir devam eden ve Türkiye’de kariyerlerinin başında olan yeni müzisyenlere sürekli destek sağlamayı amaçlayan Yeni Sanatçı Programı her ay yeni bir yerel sanatçıyı öne çıkarıyor. Bu program Apple Music bu zamana kadar 50’ye yakın çıkış yapan sanatçıya desteğini hissettirdi. 


Apple Music’te “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesi
 
Artık Türkiye güncel müzik sahnesinin nabzını tutan yeni yetenekleri, “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesi ile müzikseverle buluşacak. Apple Music editörleri, farklı türlerde öne çıkan yeni yetenekleri mercek altına alan alarak bu listeyi güncel bir şekilde kullanıcılara sunacak. 

Bu yeni sanatçılardan biri olarak öne çıkan isim; İlk EP’si “İşaretler” ile pandemi sürecindeki duygu birikimini paylaşmaya hazırlanan Melis Güven Apple Music ile ilgili şunları söylüyor: "Apple Music global anlamda önemli yeri olan bir marka olmasının yanında Türkiye’de de yeni akımlara ve yeni sanatçılara oldukça önemli bir destek sağlıyor. Ülkemizde fazlasıyla yetenekli isimler varken, bu yeteneklere alan tanınması ve tüketiciye ulaşımında kolay kanallar oluşturulması bakımından Apple Music aslında yerli sanatçı dostu diyebiliriz.

  
 

Tarz olarak kült hiphopdan ayrılmadan bir Anadolu müziği havasını benimseyen 22 yaşındaki yeni sanatçı Ahiyan ise ilk başta kendi sıkıntılarını dile getirmek ve huzur bulmak için çıktığı bu müzik yolculuğunda artık evrensel bir amaç güttüğünü dile getirerek "Apple Music’in desteklerini takdir ediyorum doğal müziğe emek vermek bu kalpleri hoşnut eder…” diyor.
 


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X